Arı Poleninin Faydaları Nelerdir? Arı Poleni Ne İşe Yarar?

Arı Poleni Nedir? Baldan Farkı Nedir? Arı Poleninin Faydaları Nelerdir?

Bu yazımızda size arı poleninin faydaları hakkında bilgiler sunacağız. Arı poleni, arıların beslenmesi için gerekli olan bir besin maddesidir. Arı poleni bal ile karıştırılsa da bir bal çeşidi değildir. Arı poleninin uzmanlar tarafından çok yararlı bir besin maddesi olarak gösterildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Neredeyse her derde deva diyebileceğimiz arı poleni, sadece arılar için değil insanlar için de büyük bir nimettir.

İnsan Vücudu Açısından Arı Poleninin Faydaları

Tarih boyunca insanoğlu tarafından kullanılmış olan arı poleninin faydaları dünyada bilim çevrelerinde kabul görmüş olup polen, bazı bilim adamları tarafından mükemmel gıda olarak tanımlanmaktadır. Polenin faydaları bilim tarafından da kabul edilmiştir, bu konuda dünya çapında birçok araştırma mevcuttur. Şayet polen alerjiniz yoksa polenin düzenli kürler halinde kullanımı vücudunuzu daha dinç, enerjik ve hastalıklara karşı dirençli kılacaktır.

Arı Poleni ile Enerjik Kalın

Polen, vücuda verdiği enerji bakımından oldukça zengindir. İçerğindeki saf karbonhidrat, protein ve en önemlisi B vitamini sayesinde arı poleni, insan vücudu için doğal bir enerji kaynağıdır. Arı sütü ile tüketildiğinde polenin yararı daha da artacaktır. Günümüzde tüketilen katkı maddeli gıdalar ve yaşadığımız stresli ortam düşünüldüğünde, polen tüketimi sabahları güne daha enerjik başlamamıza yardımcı olacaktır.Arı Poleni Cildinizi Korur

Arı poleninin enerji ihtiyacını karşılamanın yanında cildi güzelleştirdiği de bilinen faydaları arasındadır. Polen ayrıca pek çok cilt hastalığının tedavisinde destek amaçlı kullanılır. Özellikle egzama ve sedef hastalığının vücutta oluşturduğu deformasyonu azaltması bakımından da sıkça tercih edilmektedir.

Sporda Yüksek Performans Sağlar

Özellikle arı sütü ile kulanıldığında arı poleni daha da yararlı bir besine dönüşmektedir. Arı sütünün probiyotik koruyucu yapısı sayesinde vücuda olan yararı daha da artan arı polenini özellikle sporla uğraşan kişiler ve vücut geliştirmeyle ilgilenenler sıkça tercih etmektedir. Polen, içerdiği protein sayesinde doğal bir besin takviyesi görevi de görmektedir.

Arı Poleninin Faydaları Sayesinde Çocuk Sahibi Olmak Daha Kolay

İnsanoğlunun yüzyıllar boyunca çözemediği kısırlık sorununun tedavisinde arı poleni de yardımcı besin olarak sıkça tercih edilmektedir. Kadınların menstrual sistemini düzene soktuğu, arı poleninin faydaları arasındadır.

Arı Poleninin Faydaları

Arı Poleninin Faydaları

Arı Poleni Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücuda birçok yararı bulunan arı poleni mükemmel gıda olarak gösterilse de bir doktor bilgisi dahilinde kullanılması faydalı olacaktır. Aşırı kullanımda vücuda kalıcı zararlar vermesi mümkün olan polen kararında kullanılmalıdır. Özellikle kronik hastalığı olanların ve ilaç kullanan kişilerin arı poleni kullanımına dikkat etmeleri gerekir.

Doğanın Mucizesi Arı Poleninin Faydaları Saymakla Bitmiyor

Arı poleninin faydaları yüzyıllardır bilinmektedir. Arı poleni adeta doğanın bizleri sunduğu bir mucizedir. Arı polenini kullanarak birçok hastalığa deva bulunabileceği gibi polen, hastalıklardan korunmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücut performansını arttırmak için de birebirdir.

Bu yazımızdan Polen kategorimize geri dönebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Selami Keskin
  Polenin faydaları saymakla bitmez, mucize bir yiyecek diyesim geliyor tabi ilaç mı yiyecek mi tam çözemedim...
 2. Serkan
  Gerçekten öksürük sorunlarımı gideren bir ilaçtı adeta. Bu tarz sorunlar yaşayanlar için kesinlikle tavsiye ediyorum. Tabi aşırıya kaçmamak şartıyla. Her şeyin fazlası zarar sonuçta :)
 3. Yusuf Özcan
  Çok faydalı bir yazı olmuş. Arı poleninin faydaları olduğunu bilmiyordum açıkcası.
 4. Ersin Kuzu
  Yüzyıllardır kullanılan bir ilaç adeta...
 5. Necla Yanlı
  Arı polenini kilo alabilmek için kullandım, çok faydasını gördüm.

Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.